مشاوره آنلاین روانشناسی

امروزه با توجه به اینترنتی و آنلاین شدن فرآیندهای مختلف، در زمینه مشاوره نیز شاهد به وجود آمدن مفهومی‌به نام مشاوره آنلاین هستیم. در این بین یکی از سوالات بسیار مهم این است که آیا مشاوره آنلاین روانشناسی مفید است یا خیر. در این پست ما می خواهیم مشاوره آنلاین روانشناسی را بررسی کنیم و در نهایت نحوه پیدا کردن مشاوره را برای شما شرح دهیم.

در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این مسئله پرداخته و بیان کنیم که مشاوره آنلاین روانشناسی چه مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسئله توضیحاتی را به شما ارائه کرده و بیان کنیم که چگونه می‌توانید از مشاوره های آنلاین برای رفع مشکلات خود استفاده کنید.

دکتر مشاور آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی چیست

در بخش اول بهتر است تا به بررسی مفهوم مشاوره آنلاین روانشناسی پرداخته و در رابطه با آن توضیحاتی را بیان کنیم. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که مشاوره آنلاین روانشناسی به شیوه‌ای از مشاوره گفته می‌شود که تماماً بر بستر آنلاین بوده و به صورت مجازی فرد در این روش با یک روانشناس صحبت کرده و مشکلات خود را مطرح می‌کند. نکته مهم این است که این روش مزایا و چالش های مختص به خود را داشته و هم فردی که از این پلتفرم برای حل مشکلات خود استفاده کند و هم روانشناس باید آگاهی کاملی در رابطه با مزایا و معایب این روش داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنند.

به عنوان مثال یکی از نکات قابل توجه این است که در این روش ممکن است روانشناس نتواند به خوبی با فرد ارتباط برقرار کرده و به اطلاعات مهمی‌در رابطه با ابعاد شخصیتی او دست پیدا کند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا روانشناسانی که از این پلتفرم و فضا استفاده می‌کنند، آزمون‌ها آنلاین مختلفی را فراهم کرده تا افراد به صورت آنلاین به این آزمون‌ها پاسخ بدهند.

انجام این روش به روانشناس کمک می‌کند تا دید بهتری در رابطه با فرد به دست بیاورد. این تکنیک‌ها و نکات بسیار مهم است که با رعایت کردن آن‌ها می‌توان یک مشاوره آنلاین روانشناسی فوق العاده داشت و اقدام به حل مشکلات مختلف کرد. به همین دلیل است که ما پیشنهاد می کنیم در زمان انتخاب مشاور برای مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی بیش از پیش دقت کنید تا بتوانید متخصص هایی را پیدا بکنید که توانایی داشته باشند از امکانات مجازی بهترین استفاده را بکنند..

مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی

یکی از سوالات بسیار مهم این است که مزایای روش مشاوره آنلاین روانشناسی چه بوده و چرا باید از این شیوه استفاده کنیم. اگر بخواهیم در رابطه با این مسئله توضیحاتی را به شما ارائه دهیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دسترسی به مشاور در هر زمان و هر مکان
  • توانایی برای انتخاب افراد بیشتر
  • صرفه جویی در وقت و هزینه
  • حفظ حریم خصوصی بیشتر
  • امکان بهره مندی از مشاوره حتی در صورت محدودیت حرتی و جسمی

اینه چطور مشاوره آنلاین روانشناسی این مزایا را به همراه دارد را در ادامه توضیح می دهیم.

دسترسی در لحظه به مشاور، فارغ از مکان

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در شیوه های مشاوره آنلاین روانشناسی فارغ از مکان و زمان شما می‌توانید به راحتی به یک مشاور دسترسی پیدا کرده و اقدام به حل مشکلات خود کنید.

به عنوان مثال افرادی که در شهرهای کوچک زندگی می‌کنند ممکن است به افراد متخصص و مشاوران خبره دسترسی نداشته باشند. این دسته از افراد مجبور هستند تا برای مشاوره به مراکز استان‌ها رفته و یا حتی به پایتخت بیایند تا بتواند مشکلات خود را برطرف کنند.

نکته مهم این است که انجام این فرایند و رفت و آمدهای بسیار زیاد می‌تواند افراد را با مشکلات گوناگونی مواجه کند. در نتیجه به منظور حل این مشکل، برای این دسته از افراد مشاوره آنلاین یک فرآیند بسیار ساده و مناسب است، چرا که از طریق این روش بسیار مهم و مدرن است که افراد می‌توانند فارغ از محل زندگی خود به راحتی با مشاورین خبره و متخصص هم کلام شده و اقدام به رفع مشکلات خود کنند.

به همین خاطر پیشنهاد ما این است که اگر به دلیل شرایط محیطی نمی‌توانید به متخصصین حوزه روانشناسی دسترسی پیدا کنید، به جای آن که مسافت های بسیار زیادی را برای رفتن به مطب روانشناسان طی کنید، از شیوه مشاوره آنلاین کمک بگیرید تا بتوانید در نهایت مشکل خود را به بهترین شکل ممکن برطرف کنید.

مشاوره آنلاین گرفتن

پیدا کردن مشاوره هم زبان و هم فرهنگ

یکی دیگر از مزایای بسیار مهمی‌که مشاوره آنلاین دارد ،این است که شما می‌توانید با مشاورین همزبان و هم فرهنگ خود هم کلام شده و به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. این مزیت بسیار مهم را می‌توان از چندین منظر مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

برای مثال ایرانیانی که در خارج از کشور هستند به سختی می‌توانند مشاورین ایرانی و فارسی زبان را در خارج از کشور پیدا کرده و به آن‌ها مراجعه کنند. این دسته از افراد می‌توانند از طریق مشاور آنلاین به راحتی با یک متخصص و روانشناسی ایرانی هم کلام شده و اقدام به حل مشکلات خود کنند.

از سوی دیگر باید به این مسئله اشاره کنیم که شما می‌توانید در سراسر ایران فرهنگ‌ها، مذهب‌ها و اقوام گوناگونی را مشاهده کنید که هر یک از آن‌ها شرایط خاصی را دارند و از آن جایی که روانشناسی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد، یکی از موضوعات بسیار مهم و هم فرهنگ بودن روانشناس و مراجعه کننده است.

برای حل این مسئله نیز شما می‌توانید اقدام به مشاوره آنلاین روانشناسی کرده و با یک روانشناس هم فرهنگ صحبت کنید. انجام این فرآیند نیز می‌تواند به شما کمک کند تا این چالش اساسی را پشت سر گذاشته و به هدف خود دست پیدا کنید.

صرفه جویی در وقت و هزینه

یکی از موارد قابل توجه و بسیار مهم این است که اگر در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنید، برای دسترسی پیدا کردن به یک روانشناس خبره و متخصص لازم است تا در سطح شهر تردد کرده و وقت و هزینه بسیار زیادی را برای رفت و آمد صرف کنید.

این در حالی است که شما می‌توانید با انجام فرایند مشاوره به صورت آنلاین در وقت و هزینه خود به طرز چشمگیری صرفه جویی کرده و نیاز خود را برطرف کنید. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌دهیم تا اگر به دنبال روشی برای کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت خود برای مشاوره هستید، به سراغ روش مشاوره آنلاین رفته و از این شیوه استفاده کنید.

امکان مشاوره به صورت ناشناس

یکی از نکات مهمی‌که باید بدانید این است که به صورت کلی فرهنگ اشتباهی در کشور ما وجود دارد که باعث می‌شود تا افراد از صحبت کردن با یک مشاور خجالت کشیده و نتوانند نیازهای خود را برطرف کنند. به همین دلیل برخی از افراد به جای آن که به سراغ مشاور رفته و تلاش کنند تا این مشکل را برطرف کرده و بر آن غلبه کنند، از پیش مشاور رفتن اجتناب می‌کنند.

نکته مهمی‌که باید بدانید این است که ممکن است عوض کردن این فرهنگ بسیار سخت باشد. در نتیجه می‌توان از یک تکنیک بسیار مهم برای حل این مشکل استفاده کرد. افرادی که با چنین چالش مواجه هستند، می‌توانند به صورت آنلاین و به شکل ناشناس با درمانگر خود جلسه مشاوره داشته باشند. انجام این فرآیند باعث می‌شود تا افراد بدون ترس و خجالتی بتوانند با روانشناس صحبت کرده و مشکلات خود را بیان کنند.

مشکلات روانی بیماران

حل مشکلات افرادی با محدودیت های جسمی و حرکتی

یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که برخی از افراد ممکن است به دلیل مشکلات جسمی‌و حرکتی امکان حضور در مطب مشاورین را نداشته باشند و انجام این فرآیند برای آن‌ها بسیار سخت و چالشی باشد. این افراد می‌توانند به جای آن که به صورت حضوری به مطب روانشناسان بروند، به صورت آنلاین و اینترنتی اقدام به برگزاری جلسه مشاوره با روانشناسان کنند.

این موضوع باعث می‌شود تا افرادی که با مشکلات حرکتی و جسمی‌مواجه هستند، بدون کمترین سختی و چالش بتوانند جلسه های مشاوره مختلف را برگزار کرده و مشکلات روحی و روانی خود را به بهترین شکل ممکن برطرف کنند.

چه زمان باید از مشاوره آنلاین روانشناسی دوری کرد؟

همان طور که بیان کریم، مشاوره آنلاین روانشناسی در کنار تمام مزایایی که دارد ممکن است چالش های مختلفی داشته باشد که اگر بخواهیم به بررسی این مسئله بپردازیم باید گفت که برخی از افراد با شرایط و مشکلات روحی و روانی خاص نمی‌توانند از شیوه مشاوره آنلاین استفاده کنند و بهتر است تا این افراد جلسات خود را به صورت حضوری برگزار کنند. اگر بخواهیم این دسته از افراد را به شما معرفی کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افرادی که تمایل به خودکشی دارند.
  • افرادی که تماس خود را با واقعیت از دست داده‌اند. مثل افراد مبتلا به اختلالات شدید روانی مثل اسکیزوفرنی.
  • افرادی که باید دارو مصرف کنند.
  • افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند.

البته باید به این نکته اشاره داشته باشیم که این دسته از افراد نیز می‌توانند پس از طی کردن چند جلسه ابتدایی و حل مشکلات خود به صورت حضوری، برخی از جلسات خود را به صورت آنلاین و اینترنتی برگزار کرده تا بتوانند از مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی نیز بهره مند شوند. توجه به این نکات از سوی مشاور و روانشناس باعث می‌شود تا همه افراد بتوانند به خوبی اقدام به برگزاری جلسات مشاوره به صورت آنلاین کرده و نیازهای خود را از این طریق برطرف کنند.

چطور از مشاوره آنلاین روانشناسی بهره مند شویم؟

همان طور که مشاهده کردید مشاوره آنلاین روانشناسی دارای مزایا و چالش های مختلفی است که روانشناسان باید به آن‌ها توجه داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن مشکلات بیماران خود را برطرف کرده و در راستای درمان آن‌ها قدم بردارند. همینطور مراجعه کننده ها باید بتوانند یک دکتر روانشناس خوب برای خود پیدا کنند تا بتوانند به او برای مشاوره آنلاین روانشناسی هم اعتماد کنند. به همین جهت پیشنهاد ما برای مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده از یک کلینیک تخصصی روان درمانی است.

تماس تصویری برای مشاوره

با توجه به مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی و همچنین بحران کرونا ما اینجا با تصمیم گیری تیم روانشناسی دل کلینیک ترتیبی داده ایم، تا جلسات مشاوره خود را به صورت غیرحضوری و در دو حالت تلفنی و یا آنلاین برگزار کنیم که کمی از استرس ها و شرایط بد شما بکاهیم. در نظر داشته باشید که با توجه به خواست شما مشاوره به صورت حضوری هم با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی قابل انجام است. همچنین در مورد قیمت ها با توجه به شرایط اقتصادی موجود تمامی سعی ما بر این است که از نظر هزینه هم تا جای ممکن سعی خود را بکنیم و با حذف هزینه های اضافه مناسب ترین قیمت را برای جلسات مشاوره داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.