درمان فردی

در مواجه با مشکلات خود حس تنهایی نکنید، ما همراه شما هستیم.

درمان فردی

برای همه ما پیش می‌آید که دچار وسواس، حسرت، ترس، پشیمانی و … می‌شویم و گاهی اصلا برایمان ساده نیست که از این حس ها عبور کنیم، اینجاست که درمان فردی می‌تواند به ما کمک شایانی کند. همانطور که ما حمام می‌رویم و جسم خود را از هر گونه کثیفی پاک می‌کنیم گاهی هم لازم است که با درمان فردی ( مشاوره فردی ) روان خود را از حس های سمی و مضر پاک کنیم. درمان فردی مناسب هر سنی می‌باشد و گاهی شما بخاطر افسردگی به درمان فردی نیاز دارید و گاهی برای وسواسی که دچارش هستید، روان آدمی از پیچیده ترین چیز هایی است که ما می‌شناسیم، بنابراین به خودتان سخت نگیرید اگر گاهی به تنهایی از پس مشکلات فکری تان برنمی‌آیید. در ابتدا به این می پردازیم که درمان فردی چگونه برای ما مناسب است و در انتها یک پیشنهاد برای مشاوره فردی در تهران برای شما خواهیم داشت.

بهترین زمان برای درمان فردی چه زمانی است؟

بهترین زمان برای درمان فردی چه زمانی است؟

اگر مسئله ای باعث ایجاد پریشانی شود یا در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند ، می‌تواند زمان آن باشد که به دنبال درمان باشیم. این می تواند شامل افکار منفی ، احساسات ، رفتارها یا حتی احساس بدنی مانند درد یا خستگی باشد. مهم است که قبل از رفتن به درمان صبر نکنید تا علائم شدید شود. برخی از افراد ممکن است به دلیل شرم از درمان خودداری کنند. درمان می‌تواند افراد را برای مهارت در مدیریت علائم ، کاهش استرس و بهبود کیفیت زندگی مجهز کند.

مزایای درمان فردی چیست ؟

 • به غلبه بر موانع درونی کمک کنید.
 • احساسات مثبت مانند دلسوزی و عزت نفس را افزایش دهید.
 • به یادگیری مهارت برای رسیدگی به شرایط دشوار ، تصمیم گیری سالم و رسیدن به اهداف کمک کنید.
 • یک سفر درمانی برای آگاهی بیشتر شماست که منجر به رشد خود شود.

مشاوره فردی خوب به دلایلی از قبیل افزایش خود آگاهی فرد ، تشویق به خود آگاهی ، تقویت مهارت های ارتباطی و بهبود استفاده از مهارت های مقابله سالم مفید است. این مزایا منجر به تغییر رفتار فرد خواهد شد.

ذهن آگاهی در جریان بهترین مشاوره فردی اجرا می شود به این صورت که به فرد توانایی حضورش در اینجا و اکنون کمک می شود به عبارتی مشاور روانشناس فردی ، افراد را ترغیب می کند تا نسبت به افکار و احساسات خود در زمان حال آگاهی داشته باشند . علاوه بر این مشاوره و روانشناسی فردی به افراد کمک می کند تا در مورد تاثیر رفتار فرد بر نتیجه مطلوب بینش داشته باشند و بر اساس آن روانشناسانی که از درمان شناختی رفتاری استفاده می کنند همان طور که در ابتدا هم اشاره شد ، به عدم تطابق بین آن چه فرد فکر می کند اتفاق می افتد و واقعا چه اتفاقی می افتد ، تاکید می کنند . شناسایی باور ها و ارزش های خود و شناسایی مواردی که زندگی فرد را می تواند معنی دار کند از مواردی هستند که در جلسات مشاوره خصوصی به آن ها پرداخته می شود .

بسیاری از افراد به دنبال مشاوره در مورد موضوعات مربوط به روابط و مهارت های اجتماعی هستند و به دنبال یادگیری برقراری مرزها بر اساس بینش درباره نیاز ها و ترجیحات خود می باشند . علاوه بر آن مشاوره فردی می تواند در راستای بهبود مهارت های ارتباطی افراد یعنی مواردی نظیر هوش هیجانی ، همدلی ، گوش دادن فعال ، اعتماد به نفس و احترام ، کمک می کند به طور کلی مشاوره فردی حرفه ای در جهت ایجاد ارتباطات سالم سودمند است و به عبارتی می توان گفت که مشاوره شخصی به رشد فرد کمک بزرگی می‌کند.

مشاوره با استفاده از آموزش خود آگاهی به افراد کمک می کند تا بیاموزند که افکار افراد ، روحیات را تحت تاثیر قرار می دهد نه حوادث بیرونی و همچنین انواع مختلف افکار منفی هستند که موجب احساسات منفی به خصوصی می شوند و این افکار منفی افسردگی ، خشم ، گناه ، یاس و نا امیدی که به ظاهر درست و بی کم و کاست به نظر می رسند ، اغلب مخدوش و غیر واقع بینانه هستند . مشاور فردی به افراد کمک می کند تا از ارتباط بین افکار و احساسات اطلاع یابند و بتوانند از روحیه بد رهایی یابند.

درمان فردی برای چه موضوعاتی مناسب است؟

درمان فردی موثر

ثابت شده است که مشاوره برای افرادی که با هر یک از موارد زیر سر و کار دارند مؤثر است:

 • اعتیاد و سوء‌‌مصرف (الکل، مواد مخدر و سایر)
 •  مسائل مربوط به تغییر (انتقال به مکان جدید، شروع کار جدید یا در مدرسه جدید)
 • خشم
 • افسردگی و اضطراب
 • اختلالات خوردن
 • هویت جنسیتی
 • سوگ (مرگ، شکست روابط، ورشکستگی)
 • سوء‌‌استفاده‌‌ بدنی و تروما
 • مشکلات روابط (با خانواده، دوستان، همکاران)
 • استرس

از لیست بالا، می‌‌توانید نتیجه بگیرید که مراجعینی که به دنبال مشاوره هستند، افرادی‌اند که تحت شرایطی با فشار زیاد قرار می‌‌گیرند. با این حال، تنها این موارد نیست، زیرا موارد دیگری را نیز می‌‌توان یافت که بیشتر مردم آن را مشکلات “بزرگ” می‌‌نامند؛ اما در این لیست نیستند. به همین دلیل می‌‌توان گفت که مشاوره فردی تنها مخصوص شرایط سخت و اسفناک نیست.

مهم ترین نکته در مورد درمان فردی چیست ؟

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این مساله است که شما باید به دنبال روانشناس یا روانپزشک مناسب باشید، باید از حاذق بودن مشاور خود اطمینان داشته باشید یا حداقل در جلسه اول این مساله را متوجه شوید و دومین نکته این است که در این راه “صبور باشید صبور باشید صبور باشید” خیلی از مراجعین توقع دارند که در جلسه های اول به نتیجه نهایی برسند! اما فراموش نکنید که خیلی از مشکلاتی که ما در روان خود داریم ریشه های عمیقی دارند و خیلی از آنها به کودکی ما باز‌می‌گردند، پس نیاز است با صبوری تمام به تلاش در این راه ادامه بدهید.

مشاوره فردی در تهران

اگر ساکن تهران باشید، حتما تا به حال و مخصوصا بعد از خواندن این مقاله درمان فردی، برایتان این سوال پیش آمده که مشاوره فردی در تهران که هم قیمت مناسبی داشته باشد، هم مطمئن، محرم و رازدار باشد و هم بتواند پاسخگوی نیاز های شما باشد را از کجا می توانید پیدا کنید. برای این موضوع باید توجه داشته باشید که کلینیک های روانشناسی معمولا بهترین انتخاب ها برای مشاوره فردی در تهران هستند زیرا که دارای چندین روانشناس متخصص و معتبر با رویکرد های مختلف می باشند. همچنین در این کلینیک ها معمولا نظارت به صورت کامل و دقیق صورت می گیرد بنابراین مطمئن تر هستند و همچنین در کلینیک های روانشناسی معمولا تلاش می شود از جدید ترین متود های روز استفاده شود. علاوه بر این موضوع، حتی گاهی امکان مشاوره های گروهی را هم برای شما بوجود می آورند. در این مورد پیشنهاد ما بهش ما کلینیک روانشناسی دل واقع در نیاوران است. برای مشاوره فردی در تهران و نیاوران می توانید با مراجعه به کلینیک دل در نیاوران خیابان با هنر و یا برای مشاوره فردی به صورت آنلاین با شماره های این مرکز تماس حاصل فرمایید.

احساس قدرتمندی کنید

احتمالاً بهترین مزیت در مورد شروع روان درمانی، احساس کنترل مجدد زندگی است. وقتی کار خود را با یک درمانگر شروع کردید ، کنترل خود و زندگی خود را به دست می‌آورید و احساس می‌کنید می‌توانید هر کاری انجام دهید. انواع بسیاری از روان درمانی وجود دارد. روان درمانی وجود دارد که به بیماران کمک می‌کند تا رفتارها یا الگوهای فکری را تغییر دهند ، روان درمانی که به بیماران کمک می کند تا تأثیر روابط و تجربیات گذشته را بر رفتارهای فعلی کشف کنند، و روان درمانی هایی که برای کمک به حل سایر مشکلات به روش های خاص وجود دارد.

متخصصین حاذق و دلسوز ما در  کلینیک دل در کنار شما هستند تا بتوانید دوام و لذت زندگی خانوادگی خود را جاودانه کنید . با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *